Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

30 Kwiecień 2020
Kategoria Świetlica
30 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja została wyłączona

Dzisiaj  poznacie mały  odcinek z historii  naszego  kraju – wydarzenia z  3  maja 1791 r. Ujrzycie  zdjęcie  fragmentu  obrazu  Jana  Matejki, zdjęcie  strony  tytułowej  pierwszej  konstytucji  w  Europie i drugiej  na  świecie.  Będziecie mogli  sprawdzić  swoją  znajomość  symboli  i świąt  narodowych. Aby  uczcić  Święto 3 Maja  możecie  wykonać    kotylion  w  narodowych  barwach,  rozwiązać  patriotyczną krzyżówkę  i przeczytać  wiersz  oraz  zaśpiewać  pieśni  patriotyczne.  

swieto uchwalenia konstytucji

konstytucja 1791

Warszawa

pieśni patriotyczne

sprawdź co wiesz

biało-czerwony kotylion

Pozdrawiam M. Wawrzecka

Komentarze zablokowane.