Biblioteka Szkoły  Podstawowej nr 1

im. Lotników Polskich

w Poddębicach

“Książka jest to mędrzec łagodny i pełen słodyczy

Puste życie napełnia światłem, a puste serce wzruszeniem”

Kornel Makuszyński

Księgozbiór jest podzielony na następujące działy:

Lektury (ułożone według klas)

B – baśnie, legendy i podania

Bw – bajeczki, wierszyki

Ob – opowiadania i powieści obyczajowe

H – opowiadania i powieści historyczne

Pd – poezja, dramat

P1 – podróże, przygody dzieciom starszym

P2 – podróże, przygody dzieciom młodszym

F – powieści fantastyczne

Prz – opowiadania i powieści przyrodnicze

Godziny otwarcia biblioteki:

Poniedziałek    8.00 – 16.00

Wtorek    8.00 – 16.00

Środa    8.00 – 16.00

Czwartek    8.00 – 16.00

Piątek    8.00 – 15.00

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKARZE W ROKU SZKOLNYM 2018/19

Dorota Gasik, Anna Rosiak, Małgorzata Sobańda

Uczniowie nie tylko mogą wypożyczać książki, ale również korzystać z czytelni i Internetowego Centrum Multimedialnego (klasy II – VIII), które cieszy się dużym zainteresowaniem. Tutaj dzieci nie tylko poszukują potrzebnych informacji do zajęć, ale również rozwijają swoje zainteresowania. Korzystając z Internetu uczniowie mogą szukać informacji do zajęć, pogłębiać wiedzę o otaczającym ich świecie, rozwiązywać quizy i krzyżówki.

W bibliotece szkolnej prowadzone jest również “Koło origami”. W zajęciach, które odbywają się w każdą środę w godzinach od 13.05  do 13.50.  biorą udział uczniowie z klas: II c i II d. Dzieci pod kierunkiem pani Doroty Gasik poznają nowe techniki plastycznie i w tym zakresie pogłębiają swoje zainteresowania. Uczniowie podczas zajęć uczą się składać różne formy przestrzenne. Dzieci rozwijają  swoje zdolności i zainteresowania a także uczą się wytrwałości w dążeniu do celu. „Zabawa z papierem” sprawia im radość i daje satysfakcję z wykonywanej pracy. Najczęściej stosują następujące techniki składnia papieru: origami, origami płaskie z koła i origami modułowe. Zajęcia mają głównie na celu rozwijanie logicznego myślenia, koordynacji wzrokowo – ruchowej, wyobraźni i zdolności manualnych.

Przykładowe prace z origami

Zapraszamy do odwiedzin. Książki już na was czekają

“Kto czyta książki, żyje podwójnie”

Umberto Eco

“Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni”

chińskie przysłowie

“Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów”

Kartezjusz

“Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera”

Cycero

“Telewizja to tylko zastępcza rozrywka dla mózgu, kto nie czyta, ten właściwie nie potrzebuje już głowy, nie mówiąc oczywiście o wyobraźni i fantazji”

Heinrich Heine

“Literatura rozwija się najlepiej wówczas, gdy jest w połowie rzemiosłem, a w połowie sztuką”

Stanisław Jerzy Lec

“Łatwiej niektórym książkę napisać, niż drugim ją przeczytać”

Św. Tomasz

“Z książkami jest tak, jak z ludźmi: bardzo niewielu ma dla nas ogromne znaczenie. Reszta po prostu ginie w tłumie”

Wolter

“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

/przysłowie chińskie/

Regulamin wypożyczania podręczników 2018/2019