Ochrona przyrody w Polsce

20 Kwiecień 2020
Kategoria Świetlica
20 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Ochrona przyrody w Polsce została wyłączona

Dzisiaj  zapoznamy  się  ze  sposobami  ochrony  przyrody  w  Polsce,  a więc z tworzeniem  parków  narodowych, parków krajobrazowych i rezerwatów  przyrody . Dowiemy  się  też jak  dbać o pomniki   przyrody  i  jak  zachować  się  w  miejscach  objętych  ochroną.                               Poczytamy  i  pokolorujemy  komiksy  z  Jackiem  i  Wackiem.                                                            Będziemy  wyszukiwać  na  mapie Polski  parków  narodowych.  Poznamy  rośliny   i  zwierzęta  chronione  w  naszym  kraju.   Będziemy  rysować  po  śladzie  sylwetkę  zwierzęcia, które  jest        symbolem  ochrony  przyrody  w  Polsce.                                                                                      Wykonamy  ciekawe  ćwiczenia, rebusy  oraz  zielone  zadania                                                              matematyczne.

Ochrona przyrody w Polsce

kolorowanka

ciekawe ćwiczenia polonistyczno-przyrodnicze

komiksy do czytania i kolorowania

zielone zadania matematyczne

M. Wawrzecka

Komentarze zablokowane.