Rodzinne zabawy i gry stolikowe

2 Kwiecień 2020
Kategoria Świetlica
2 kwietnia 2020, Komentarze Możliwość komentowania Rodzinne zabawy i gry stolikowe została wyłączona

Rodzinne  gry  stolikowe

Dzisiaj proponuję poznanie prostych  gier  stolikowych  dla  całej  rodziny: „ Biedronka”, „Robaczek” i „Kurczaczek”  oraz „Wiosenno – wielkanocne domino sylabowe”. Zachęcam  też  do  rodzinnej zabawy  edukacyjnej: „Co  się  zmieniło?” i zabawy rzutnej: „Król strzelców”.

Do tych  gier  i  zabaw  niewiele  potrzeba – kilka  karteczek ksero   lub z  bloku rysunkowego, ołówki  lub  kredki, kostka  do  gry,  zużyte  gazety i przedmioty, które  można  znaleźć  w  domu. Jeśli  nie  ma  w  domu  kostki, to  można  ją  samodzielnie  wykonać według podanego szablonu. Kostka  może  mieć  cyfry  od 1 do 6, ale może  być  też  tradycyjna.   Do „Wiosenno – wielkanocnego domina” proponuję  gotowe kostki domina, które można wydrukować, nakleić na tekturkę i wyciąć.  Podaję też opis gier i pozostałych propozycji zabaw.

 

biedronka, robaczek, kurczaczek

domino sylabowe

gra edukacyjna i rzutna

 

Życzę  dobrej  zabawy! M.W.

Komentarze zablokowane.