Konkurs literacki "Dużo czytamy więc książki znamy" zagadka marca

12 marzec 2023
12 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki “Dużo czytamy więc książki znamy” zagadka marca została wyłączona

Zagadka marca 

„(…) Nasza nora była wykopana pod czarnymi korzeniami drzewa, a w czasie upałów panowały w niej ciemność i przyjemny chłodek. Gdy po raz pierwszy razem z Siostrą i Prędkim wyściubiliśmy z niej noski, by zaznać słońca, Prędki oczywiście wepchnął się na sam przód naszej grupki. Z nas czworga tylko on miał na pyszczku białą łatkę i kiedy tak raźnie podskakiwał, pobłyskiwała w świetle dnia. „Jestem wyjątkowy” – zdawała się oznajmiać światu ta jego olśniewająco jasna plamka w kształcie gwiazdy. Reszta sierści Prędkiego była tak samo zwyczajna, jak moja, czyli brązowo-czarna i nakrapiana.(…)”

Czy wiesz z jakiej książki pochodzi cytowany fragment?
Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,
uzupełnij formularz zgłoszeniowy
dostępny poniżej w załączniku.

Zmniejszony formularz zgłoszeniowy

Komentarze zablokowane.