Konkurs literacki „Czytam i wiem” - V edycja - zagadka I

3 październik 2021
3 października 2021, Komentarze Możliwość komentowania Konkurs literacki „Czytam i wiem” – V edycja – zagadka I została wyłączona

Zapraszamy serdecznie do udziału w V już edycji naszego konkursu literackiego „Czytam i wiem” zorganizowanego przez Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ziemowita Skibińskiego – Filię dla Dzieci oraz Świetlicę Szkolną przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy dostępny poniżej w załączniku.

 

Zagadka 1 (październik 2021)
Miesiąc Październik – miesiącem dobroci dla zwierząt

„(…) Powrócił do lisa. – Żegnaj – powiedział. – Żegnaj odpowiedział lis. – A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu(…) – Ludzie zapomnieli o tej prawdzie -rzekł lis. – Lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę.(…) ”

Czy wiesz z jakiej książki pochodzi cytowany fragment?
Jeżeli tak, weź udział w naszym konkursie,
uzupełnij formularz zgłoszeniowy
dostępny poniżej w załączniku (czytaj dalej).

Formularz zgłoszeniowy

Regulamin Czytam i wiem V edycja

Komentarze zablokowane.