Drzewko szczęścia

19 październik 2023
19 października 2023, Komentarze Możliwość komentowania Drzewko szczęścia została wyłączona

W ramach realizacji Modułu III pkt 26 Międzynarodowego Programu Edukacyjnego „Z  kulturą mi do twarzy” w świetlicy szkolnej zorganizowano 9 X 2023 r. tworzenie DRZEWKA SZCZĘŚCIA z zapisanych na jesiennych listkach dębowych haseł, które według dzieci sprawiają, że czują się szczęśliwe. Znalazły się tu m.in. RODZINA, RODZICE, RODZEŃSTWO, DOM, DOBRZY KOLEDZY I KOLEŻANKI, PRZYJAŹŃ, MIŁOŚĆ, DOBROĆ, BEZPIECZEŃSTWO, POKÓJ, ZDROWIE, SUKCESY, NAGRODY, CZYSTE POWIETRZE, CZYSTA WODA, DUŻO ZIELENI, PLAC  ZABAW, PREZENTY  itp. .

Wcześniej  przez dwa  tygodnie w świetlicy realizowane  były tematy tygodnia: „Samo zdrowie z sadu i ogrodu” oraz „Podziwiamy jesień w parku i lesie”. Wtedy  to uczniowie nauczyli się rozpoznawać drzewa owocowe, drzewa liściaste i iglaste  spotykane w parku i lesie na podstawie wyglądu drzew, owoców i ich liści. Z Internetu dzieci dowiedziały się jakie korzyści ludziom daje las i dlaczego dobrze jest przytulać się do drzew.

10 października 2023 r. świetlica świętowała DZIEŃ DRZEWA . Uczniowie rozwiązywali krzyżówki i wykreślanki, grali w „Jesienne memory” i grę planszową: „Na grzyby”. Dzieci wykonywały również rozmaite prace plastyczne, także z wykorzystaniem kwadratowego origami. Czytały „Leśne opowieści” i zastanawiały się, kiedy drzewo może być szczęśliwe. Tworzyły plakaty na temat: „Drzewko szczęścia”. W doniczce z ziemią umieściły żołędzia. Ciekawe, czy wyrośnie z niego dąb i kiedy to będzie?

drzewa – krzyżówki

Wychowawcy świetlicy: M. Wawrzecka i S. A. Stasiakiewicz