Zorro znaczy lis, czyli klasy IVa i IVb w Teatrze Muzycznym

1 listopad 2016
1 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Zorro znaczy lis, czyli klasy IVa i IVb w Teatrze Muzycznym została wyłączona

Zorro znaczy lis, czyli klasy IVa i IVb w Teatrze Muzycznym

Historię Zorro znają wszyscy, ale nie wszyscy wiedzą, że pseudonim ten w języku hiszpańskim znaczy lis. Szansę dowiedzieć się tego mieli uczniowie klasy IVa i IVb wraz z wychowawcami i polonistkami, którzy wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na musical „Zorro”.

Młody Diego po latach nauki za granicą powraca do rodzinnego domu, gdzie dowiaduje się, że okrutny kapitan Monastario terroryzuje okolicę. Zgodnie ze słowami „gdy nie możesz walczyć jak lew, bądź przebiegły jak lis” zakłada maskę i rusza na pomoc uciśnionym niczym Robin Hood.

Walki na szpady, wystrzały z armaty i pistoletów, piękne kostiumy, humor, oprawa muzyczna w hiszpańskim rytmie z odrobiną rockowej nuty – to wszystko sprawiło, że uczniowie wyszli z teatru  zadowoleni. Z uśmiechami na twarzach, jeszcze długo wymieniali się spostrzeżeniami.