Znani Polacy – Nr 1 Papież Święty Jan Paweł II

23 październik 2023
23 października 2023, Komentarze Możliwość komentowania Znani Polacy – Nr 1 Papież Święty Jan Paweł II została wyłączona

16 października 2023 r. w Dzień Papieski świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego: „Z kulturą mi do twarzy” Moduł II punkt 20 „Znani Polacy”, zorganizowała wystawę poświęconą Wielkiemu.

Polakowi – Papieżowi Św. Janowi Pawłowi II. Na wystawie znalazły się rozmaite publikacje: czasopisma oraz książki poświęcone naszemu Papieżowi oraz tomiki wierszy Karola Wojtyły.

Dzieci miały okazję zapoznać się z długim pontyfikatem pielgrzymkami, naukami i życiem Jana Pawła II, wykonać papieską żółto-białą chorągiewkę i posłuchać ulubionej przez papieża religijnej pieśni pt.: „Barka”.

Oto  galeria  wspomnień:

Opracowała: M. Wawrzecka