Znamy wyniki IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”

11 maj 2016
11 maja 2016, Komentarze Możliwość komentowania Znamy wyniki IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik” została wyłączona

Kolejna, IX edycja Konkursu za nami. W tym roku po eliminacjach szkolnych do kolejnego etapu zakwalifikowano 34 uczniów klas II-VI. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem nauczycieli przyrody i (w klasach II-III) ze swoimi wychowawczyniami. Przeprowadzano i analizowano eksperymenty i doświadczenia, rozwiązywano trudne zadania i testy, analizowano zjawiska przyrodnicze. Była to okazja do rozszerzenia wiadomości i umiejętności, w tym konkursie znacznie wykraczające poza wymagania szkolnego programu.

Wyniki Konkursu są zadowalające, bowiem 9 uczniów naszej szkoły zostało laureatami.

Wiktor Szewczyk kl. VId zdobył nagrodę w konkursie za zdobycie 145 punktów (90,8%). Wiktor znalazł się w gronie 94 nagrodzonych spośród 3930 uczestników z klas szóstych.

Antoni Kałużny (81,2%) i Wiktor Kobielski (79,1%), obaj z kl. VId, Damian Adamczyk z kl. VIa (77,5%) i Julita Łuczak z IVb (78,1%), Marta Kolasa z kl. IIf (81,9%), Izabela Kwapis (86,1%) i Tymoteusz Warzyński (83,3), oboje z IIc , Oliwia Król (81,2%) z kl. IIIc to uczniowie wyróżnieni w Konkursie.

Serdeczne gratulacje! Jesteśmy z Was dumni.