Zbiórka żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy

2 marzec 2022
2 marca 2022, Komentarze Możliwość komentowania Zbiórka żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy została wyłączona

Od rosyjskiej inwazji na Ukrainę 24 lutego wielu z nas nie może myśleć o niczym innym, jak tylko o ludziach, którzy obudzili się w kraju ogarniętym wojną. Wśród wielu negatywnych skutków tej tragicznej sytuacji jest napływająca systematycznie fala migrantów potrzebujących konkretnego wsparcia i pomocy.

Nasza szkoła we współpracy z Caritas Archidiecezji Łódzkiej i Szkolnym Kołem Caritas działającym w naszej szkole prowadzi zbiórkę produktów z długim terminem przydatności do spożycia, a także środków czystości.

Najbardziej potrzebne artykuły spożywcze to: konserwy mięsne i rybne, gotowe hermetycznie zamknięte potrawy gotowe (instant), ryż, kasza, mąka, cukier, olej, herbata, batony energetyczne, żywność, artykuły pielęgnacyjne dla małych dzieci. Wszystkie zebrane produkty przeznaczone zostaną dla uchodźców, którzy zamieszkają na terenie archidiecezji łódzkiej oraz zasilą punkty diecezjalne Caritas, które działają na granicy polsko-ukraińskiej.

Wszystkim, którzy włączą się w naszą akcję, dziękujemy za wrażliwość, otwartość serca i konkretną pomoc drugiemu człowiekowi.

Akcja trwać będzie do 11.03.2022 r.

Wymienione wyżej produkty przynosimy do:
p. A. Matusiak – sala 02
p. A. Korczak – sala 13