Zajęcia z pierwszej pomocy w I E

17 czerwiec 2018
17 czerwca 2018, Komentarze Możliwość komentowania Zajęcia z pierwszej pomocy w I E została wyłączona

W czwartek 14 czerwca klasa I E gościła u siebie na lekcji uczniów klasy trzeciej ze szkoły gimnazjalnej. Uczniowie w ramach przedmiotu „Edukacja do bezpieczeństwa” przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia z pierwszej pomocy. Pokazali, w jaki sposób udzielamy pomocy, gdy ktoś zasłabnie. Omówili i pokazali sposoby bandażowania kończyny w celu jej unieruchomienia, zakładali opatrunek na ranę. Przypomnieli uczniom numery alarmowe. Wyjaśnili, co robić w przypadku wystąpienia udaru słonecznego. Pod koniec zajęć pierwszaki pod okiem gimnazjalistów sami wykonywali na fantomie sztuczne oddychanie. Uczniowie klasy I E przyznali, że taka lekcja to sama przyjemność.