Z baśnią, bajką i wierszykiem podróże po literaturze...

26 luty 2018
26 lutego 2018, Komentarze Możliwość komentowania Z baśnią, bajką i wierszykiem podróże po literaturze… została wyłączona

21 lutego wybraliśmy się na zajęcia do MiGBP im. Z. Skibińskiego aby skorzystać z propozycji cyklu zajęć proponowanych przez  Filię dla Dzieci, podróży po literaturze dziecięcej, która ma na celu przybliżyć państwa, kontynenty, ciekawostki o nich oraz bohaterów książkowych i ich autorów. Naszą podróż po Europie rozpoczęliśmy od poznania Szwecji, a dziś „odwiedziliśmy” Francję, bowiem w styczniu minęła 390. rocznica urodzin znanego baśniopisarza Charlesa Perraulta. Podczas spotkania dzieci zapoznane zostały z mapą Europy na której odnalazły Francję. Opowiadaliśmy o niej różne ciekawostki. Poznaliśmy twórczość Charlesa Perraulta i jego bohaterów np. bajkę o Oślej Skórce.  Na koniec spotkania – poznaliśmy francuskie zabawy i quiz. Paryż to stolica mody, więc z tej okazji zorganizowaliśmy w bibliotece pokaz mody, była super zabawa:))) każdy prezentował się nie gorzej niż paryskie modelki:))) Spotkaniu towarzyszyła wystawka książek pisarza i literatura popularnonaukowa o Francji. Szkoda, że była to tylko podróż palcem po mapie :)))

Nie zapomnieliśmy wspomnieć podczas naszego spotkania, że 21 lutego przypada również Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony
w 1999r. dla podkreślenia jego bogactwa, różnorodności i piękna.

Dziękujemy za spotkanie, za wspólnie spędzony czas!!!