XXIII DZIEŃ PAPIESKI

19 październik 2023
19 października 2023, Komentarze Możliwość komentowania XXIII DZIEŃ PAPIESKI została wyłączona

W niedzielę, 15 października br., w Polsce i środowiskach polonijnych po raz dwudziesty trzeci obchodzony był Dzień Papieski, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”.

Od początku Dzień Papieski ma cztery wymiary: modlitewny i duchowy, intelektualny, kulturalny i artystyczny oraz charytatywny. Istotą tegorocznych obchodów jest myśl św. Jana Pawła II, która przypomina nam o tym, że życie ludzkie jest święte i ma niezbywalną godność, na wszystkich etapach. Jan Paweł II przypominał, że: „życie człowieka nie kończy się nigdy, ponieważ Chrystus przeprowadza nas do życia wiecznego”. Papież Polak uczył też, że wszystkim trzeba pozwolić urodzić się i żyć oraz uczynić świat gościnnym dla każdego człowieka.

Z tej okazji 15.10.2023 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej Mszy św. o godz. 12.00. Ogromnym powodzeniem cieszyły się Kremówki i Krówki Papieskie, nad którymi czuwali Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas i ministranci z naszej parafii. W tym roku zamówiliśmy rekordową liczbę Kremówek 1000 sztuk. Na koniec uroczystości wszyscy zebrani pod kierunkiem Księdza Proboszcza Wojciecha Żelewskiego zaśpiewali pieśń „Barkę” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre. Ten dzień był wdzięcznością i łącznością duchową z Ojcem Świętym Janem Pawłem II oraz Jego nauczaniem.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję Wolontariuszom i Darczyńcom Serdecznie Dziękujemy.

A. Matusiak., A.Korczak