XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych już za nami

9 maj 2018
9 maja 2018, Komentarze Możliwość komentowania XIV Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych już za nami została wyłączona

17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach po raz czternasty uczniowie szkół podstawowych z powiatu poddębickiego wcielili się w role aktorów i zaprezentowali kilka przedstawień. Przegląd teatrzyków zorganizowały wychowawczynie klas III D III B – p. Katarzyna Ostrowska i p. Dorota Pucek – Sierocka.

Wtorek, 17 kwietnia był niecodziennym dniem w poddębickiej szkole podstawowej. Już od rana do sali gimnastycznej przy ulicy Łęczyckiej 13 zaczęli zjeżdżać młodzi aktorzy z powiatu poddębickiego. Na organizowanym po raz czternasty Przeglądzie Małych Form Teatralnych pojawiły się grupy aktorskie z Uniejowa, Domaniewa i Poddębic.

W tym roku zaprezentowano następujące przedstawienia: „Pewna wiadomość” (SP w Uniejowie), „Na wiejskim podwórku” (SP w Domaniewie), „Kopciuszek” (SP Poddębice), „Baśniowy ambaras” (SP Poddębice). Po zaprezentowaniu wszystkich teatrzyków, jury w składzie: p. Magdalena Binder (przewodnicząca), p. Beata Ziółkowska i p. Milena Nowak (członkowie), przyznało I miejsce grupie teatralnej ze Szkoły Podstawowej w Poddębicach za spektakl „Kopciuszek”. Drugie miejsce otrzymali również uczniowie z Poddębic, za „Baśniowy ambaras”. Trzecie miejsce zajęły ex aequo grupy teatralne z Domaniewa i Uniejowa.

Jury przyznało także kilka indywidualnych nagród specjalnych, wyróżniając najlepszych aktorów. Nagrody otrzymali: Oliwia Pawlak (narrator w spektaklu „Kopciuszek”), Maja Kędzia (za rolę Kopciuszka), Pola Stefańska (za rolę Fantazji w przedstawieniu „Baśniowy ambaras”) oraz Aleksander Wiaderek (za rolę Baja w „Baśniowym ambarasie”).

Sponsorami nagród był Starosta Poddębicki, pan Ryszard Rytter i Burmistrz Poddębic, pan Piotr Sęczkowski.