Wyniki konkursu ,,Baranek wielkanocny”

28 marzec 2024
28 marca 2024, Komentarze Możliwość komentowania Wyniki konkursu ,,Baranek wielkanocny” została wyłączona

Wyniki konkursu ,,BARANEK WIELKANOCNY”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział  w XV-tej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 206 im. Łódzkich Włókniarek w Łodzi.

Celem konkursu było propagowanie tradycji i folkloru związanego ze Świętami Wielkanocnymi, pogłębienie wiedzy na temat symboliki  i obrzędowości chrześcijańskiej. Konkurs stworzył okazję do indywidualnej działalności artystycznej dzieci oraz wymiany wiedzy na temat zanikającego zwyczaju własnoręcznego wykonania baranków wielkanocnych.

W konkursie tym brali udział również uczniowie naszej szkoły, którzy odnieśli ogromny sukces. Wykazali się oni pomysłowością, kreatywnością    i estetyką prac. Bogactwo użytych materiałów wprawiło jury w zachwyt.

Z wielkim trudem udało się wyłonić zwycięzców. Laureatkami konkursu zostały: Alicja Kaźmierczak z Va, Weronika Olejnik z Vb oraz Nikola Sowińska z IVd.

Gratulujemy sukcesu, a całej społeczności szkolnej życzymy Radosnych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego !

Katecheci SP 1 Poddębice