19 kwiecień 2022
19 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Wyniki II Patriotycznego Konkursu Plastycznego na Plakat pod hasłem: „Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych” została wyłączona

W marcu 2022 r. świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej Nr1 im. Lotników Polskich w Poddębicach zorganizowała  II  Patriotyczny Konkurs Plastyczny na Plakat pod hasłem: „Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych” dla chętnych uczniów z klas I – VIII.

Celem  konkursu było zapoznanie się uczniów z sylwetkami żołnierzy wyklętych i pobudzenie wrażliwości na ich losy, uczczenie pamięci o żołnierzach wyklętych, umiejętność wykonania plakatu na podany temat na kartonie A4 oraz stworzenie możliwości wykazania się umiejętnościami artystycznymi z wykorzystaniem dowolnej techniki plastycznej.

Jury konkursu oceniało  prace plastyczne biorąc pod uwagę staranność i estetykę wykonania prac oraz  czytelność  i  trafność  doboru środków wyrazu artystycznego do przedstawienia tematu na plakacie.

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Amelia Patora kl. IIb,

I miejsce: Weronika Olejnik, kl. IIIb,

II miejsce: Iga Grzeszkiewicz, kl. IIe,

II miejsce:  Lena Andryjańczyk, kl. IId,

II miejsce:  Anna Janczak, kl. IIc,

III miejsce: Nadia Barańska, kl. IIb,

III miejsce: Maja Pawłowska, kl. IIe,

III miejsce: Michalina Matusiak, kl. IIIe,

Wyróżnienia: Błażej Kaczmarek, kl. IVb.

Do tej pory można było oglądać wystawę nagrodzonych prac, a wręczenie dyplomów i nagród nastąpi po przerwie świątecznej GRATULUJEMY LAUREATOM!

Wychowawczynie ze szkolnej świetlicy Wawrzecka i S. A. Stasiakiewicz