Wyjazd 6-klasistów do Warszawy

20 październik 2016
Kategoria Aktualności
20 października 2016, Komentarze Możliwość komentowania Wyjazd 6-klasistów do Warszawy została wyłączona

11 października 2016 r. uczniowie wszystkich klas VI naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy było zwiedzenie Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej oraz pobyt w centrum Nauki „Kopernik”.

Budynek Parlamentu, który znałam tylko ze zdjęć i programów telewizyjnych, wywarł na mnie ogromne wrażenie. Zaskoczyła mnie wielkość sali obrad. Wyglądała ona zupełnie inaczej niż w relacjach telewizyjnych. Spacerując długimi korytarzami Sejmu, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o polityce, która jest ważna dla każdego Polaka, nawet młodego.

Kolejnym miejscem, do którego się udaliśmy, było nowoczesne i bardzo popularne Centrum Nauki „Kopernik”. To miejsce dla wszystkich ciekawych świata i lubiących wiedzieć więcej. Robiliśmy tam różne eksperymenty oraz zdobyliśmy wiele informacji z dziedziny fizyki, matematyki, przyrody i geografii.

Mimo iż pogoda nie sprzyjała, udaliśmy się na spacer po stolicy. Szliśmy ulicą kamiennych schodków. Nazywa się ona tak, ponieważ cała jest wyłożona kamiennymi schodami, które wybudowano kiedyś po to, aby ułatwić ludziom przynoszenie wody z Wisły. Zobaczyliśmy też Barbakan, będący dawno temu częścią murów obronnych Warszawy. Podziwialiśmy też żołnierzy pełniących wartę przy Grobie Nieznanego Żołnierza i kolorowe uliczki Starówki. W drodze powrotnej przejechaliśmy nad brzegiem Wisły koło symbolu stolicy – pomnika Warszawskiej Syrenki.

Zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu. To była ciekawa i niezwykle pouczająca wycieczka. Zostaną nam wspomnienia i zdjęcia z najciekawszych miejsc naszej stolicy.

Zofia Dębiec klasa VI b

Galeria

Komentarze zablokowane.