Wycieczka do Wrocławia i ...

10 czerwiec 2024
10 czerwca 2024, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Wrocławia i … została wyłączona

W dniach 03- 04.06.2024r. uczniowie klasy VIIa i VIId wzięli udział w wycieczce do Wrocławia, Kłodzka i Złotego Stoku.
Program wycieczki obejmował zwiedzanie między innymi Muzeum Panoramy Racławickiej. Uczniowie podziwiali tam malarstwo J. Kossaka i poznali historię bitwy pod Racławicami. Niezapomnianym przeżyciem było niewątpliwie obejrzenie panoramy miasta z wieży widokowej, przejazd kolejką linową ,,Polinka” , Ogród Japoński oraz pokaz grających fontann.
Spacer przez miasto z przewodnikiem pozwolił młodzieży zapoznać się z ważnymi zabytkami Wrocławia: Rynkiem Starego Miasta, Pręgierzem, Ratuszem, Sukiennicami.
Uczniowie mieli również okazję przejść przez Ostrów Tumski- najstarszą część Wrocławia. Otoczony wodami Odry dawny gród, który dał początek miastu, mieści wspaniałe zabytki architektoniczne.
A wszystkiemu przyglądały się i towarzyszyły nam wrocławskie krasnale!
Jednym z punktów programu było też zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku.
Wycieczka przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w pamięci uczestników.