Wycieczka do Jednostki Straży Pożarnej w Poddębicach

21 marzec 2023
21 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Jednostki Straży Pożarnej w Poddębicach została wyłączona

5 marca 2023r. uczniowie klasy IIb wybrali się do Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Serdecznym uśmiechem i życzliwością przywitali nas panowie strażacy, którzy oprowadzili nas po pomieszczeniach w których pracują oraz opowiedzieli o swojej pracy. Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie z całym wyposażeniem, wóz strażacki ze specjalnym podnośnikiem, przeznaczony do akcji na dużych wysokościach, sprzęt gaśniczy oraz stroje w jakie ubierają się strażacy do akcji. Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do wozu strażackiego. Dzieci dowiedziały się także, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa. Niespodzianką dla dzieci była możliwość użycia węża strażackiego oraz obserwacja zjazdu strażaków po metalowej rurze. Na zakończenie dzieci podziękowały strażakom oraz zrobiły pamiątkowe zdjęcie przed wozem bojowym.

Szczególne podziękowania składamy panu Jarosławowi Kwiatkowskiemu, który podczas wycieczki był naszym opiekunem i przewodnikiem oraz który w ciekawy sposób przybliżył nam swój zawód.