Wycieczka do Nadleśnictwa Poddębice w Rodrysinie

26 czerwiec 2018
Kategoria Świetlica
26 czerwca 2018, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Nadleśnictwa Poddębice w Rodrysinie została wyłączona

19 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Poddębice w Rodrysinie. Tam spotkaliśmy się z leśnikiem p. Sylwestrem Liskiem, który zaprosił nas do nowego budynku Nadleśnictwa. Tam odwiedziliśmy salę edukacyjną. Celem naszego spotkania z panem Sylwestrem Liskiem leśniczym Nadleśnictwa Poddębice było zapoznanie dzieci z rolą jaką pełni leśniczy w środowisku leśnym, pogłębienie wiadomości na temat zwierząt żyjących w naszych lasach, uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczym ze strony człowieka oraz kształtowanie postawy proekologicznej. Pan Sylwester wykorzystał do tego prezentację multimedialną. Następnie udaliśmy się na ścieżkę edukacyjną, gdzie mogliśmy sprawdzić swoją wiedzę
dt. lasów, drzew i zwierząt. Później spacerkiem przez las udaliśmy się do Ośrodka Hodowli Zwierzyny. Po drodze Pan Leśniczy wytłumaczył dzieciom na czym polegają prace pielęgnacyjne przy nasadzaniu i dbaniu o młodnik oraz czym jest ochrona przed szkodnikami i zwierzyną leśną. Opowiedział jak wiele trudu potrzeba by las był zdrowy i piękny. Dzieci dowiedziały się, jaki wpływ na zdrowie człowieka ma czyste i zanieczyszczone środowisko i co robić, by tego środowiska nie zanieczyszczać. Dzieci poznały zasady zachowania się w środowisku leśnym. Teraz już wiedzą, że w lesie należy zachować ciszę i porządek.

Dzieci bardzo angażowały się w zajęcia, chętnie odpowiadały na stawiane im pytania oraz same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody i pracy w lesie, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Z okazji zbliżających się wakacji Pan leśniczy na koniec opowiedział dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane ciekawostki i wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą dzieci.

Dziękujemy za spotkanie i mile spędzony czas!!