Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego UŁ w Łodzi

12 marzec 2023
Kategoria Aktualności
12 marca 2023, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego UŁ w Łodzi została wyłączona

28 lutego klasa III a i III e zwiedziły Muzeum Przyrodnicze Uniwersytetu Łódzkiego. Trzecioklasiści w salach muzealnych mogły podziwiać ponad 1000 eksponatów. Dzieci zachwycone były zbiorami muszli, owadów i ptaków oraz szkieletami słonia, wielbłąda. Podziwialiśmy wystawę paleontologiczną, która opisuje wybrane elementy z historii naszej planety oraz wystawy ukazują życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Zobaczyliśmy fragmenty m.in. sawanny, europejskiego lasu czy arktycznej pustyni.

Później uczestniczyliśmy w zajęciach przygotowanych przez p. prof. Krzysztofa Pabisa oraz doktorantkę p. Alicję Pełczyńską w Katedrze Zoologii Bezkręgowców i Hydrobiologii na Uniwersytecie Łódzkim.  Dzieci poznały sposoby maskowania się zwierząt w środowisku naturalnym. Mogły oglądać  żywe zwierzęta! Pan profesor zainteresował dzieci opowieścią o bezkręgowcach, które żyją na dnie mórz i oceanów.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i suuper zajęcia!!!

                                                                                                               

 

Komentarze zablokowane.