Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej

10 październik 2022
10 października 2022, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej została wyłączona

Dnia 6.10.2022r. klasy IIb i IIc wyjechały na wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Pierwszym zwiedzanym miejscem był tunel aerodynamiczny. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały zainscenizowane przez żołnierzy pokazy w tunelu. Drugą częścią wycieczki było zwiedzanie Wojskowej Straży Pożarnej oraz oglądanie śmigłowca. Strażacy pozwalali zapoznać się z wyposażeniem wozu i zapewnili frajdę uczniom pryskając wodą. Dzieci mogły także zasiąść za sterami helikoptera. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie sali tradycji, w której zgromadzone zostały pamiątki związane z tradycją I Dywizjonu Lotniczego. Dzięki miłej i życzliwej atmosferze dzieci chętnie zadawały pytania, oglądały rożne wojskowe akcesoria.