Wycieczka do Experymentarium w Łodzi i ...

14 październik 2023
14 października 2023, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Experymentarium w Łodzi i … została wyłączona

Dnia 4 października 2023 roku uczniowie klasy VIIa i VIId Szkoły Podstawowej w Poddębicach brali udział w wycieczce do Experymentarium w Łodzi.
W Centrum Nauki Experymentarium czekało na nas naprawdę wiele atrakcji. Aby tego doświadczyć, uczniowie musieli przedostać się przez kosmiczny tunel. Iluzoryczna gra świateł, barw i dźwięków sprawiała wrażenie utraty gruntu pod nogami i zachwiania równowagi. To było niesamowite przeżycie! Zwiedzając wystawę Experymentarium trzeba było uruchomić wiele zmysłów. Uczniowie mogli nie tylko słuchać, patrzeć, ale też dotykać, do czego nie trzeba było ich specjalnie namawiać. Interaktywne zajęcia w pasjonujący i zabawny sposób objaśniły skomplikowane zagadnienia z różnych dziedzin nauki.
Wycieczka ta pokazała, że nauka nie musi być nudna ani trudna. Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wizyta w Arena Laser Games w Experymentarium, to centrum gier laserowych, znajdujące się na terenie łódzkiej Manufaktury, oferujące grę w laserowy paintball. Była to wyjątkowa lekcja W-F, rozwijanie sprawności fizycznej i koordynacji! Wspaniała okazja do integracji klas podczas niekonwencjonalnej godziny wychowawczej!