Wycieczka do Bolimowa i Łowicza kl. II b i II c

9 Grudzień 2019
Kategoria Aktualności
9 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Bolimowa i Łowicza kl. II b i II c została wyłączona

25 listopada uczniowie klasy IIb i IIc wyjechali na wycieczkę do Bolimowa i Łowicza. W Bolimowie dzieci odwiedziły pracownię garncarską p.Konopczyńskich. Tradycja wytwarzania naczyń glinianych przez tę rodzinę sięga 200 lat i pięciu pokoleń wstecz. Wyroby z warsztatu garncarskiego rodziny Konopczyńskich charakteryzują się białym tłem. Dekorację stanowi z jednej strony naczynia kompozycja kwiatowa, a z drugiej stylizowany ptaszek siedzący na gałązce. Podczas spotkania z garncarzem uczniowie zapoznali się ze specyfiką tego zawodu, uczyli się ręcznego modelowania,toczenia na kole garncarskim oraz malowania wysuszonych już naczyń. W części muzealnej dzieci zobaczyły pamiątki rodzinne, narzędzia i sprzęty używane prawie sto lat temu,wysłuchały także legend i opowieści związanych z Bolimowem. Następnie z pięknie ozdobionymi naczyniami uczniowie wyruszyli do muzeum w Łowiczu. Tam kustosz muzeum zapoznał wszystkich z elementami kultury ludowej mieszkańców okolic Łowicza,architekturą regionu,wyrobami rzemiosła,elementami dekoracyjnymi izb. W miniskansenie dzieci obejrzały zagrody z XVIII i XIX wieku.Podczas warsztatów ,,Papierowy zawrót głowy”wykonały wycinankę łowicką.Pełni wrażeń wróciły do domu.

Komentarze zablokowane.