Wycieczka do Biskupina, Wenecji i Gniezna

16 czerwiec 2024
Kategoria Aktualności
16 czerwca 2024, Komentarze Możliwość komentowania Wycieczka do Biskupina, Wenecji i Gniezna została wyłączona

Uczniowie kl. III d i III e wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, gdzie dużą atrakcją dla dzieci oprócz zwiedzania był rejs po jeziorze i warsztaty pieczenia bułek i ubijania masła, a następnie kolejką wąskotorową do Wenecji, gdzie zwiedzali muzeum kolei wąskotorowej i ruiny Zamku Diabła Weneckiego oraz do Katedry gnieźnieńskiej, w której mogli zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie.

Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie.

Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń, a to co zobaczyliśmy na długo pozostanie w naszej pamięci.

Komentarze zablokowane.