Wizyta higienistek stomatologicznych w 1d

4 kwiecień 2024
4 kwietnia 2024, Komentarze Możliwość komentowania Wizyta higienistek stomatologicznych w 1d została wyłączona
27 marca klasę 1d odwiedziła Pani Monika Polipowska i Pani Aneta Winnicka, które opowiedziały o swojej pracy – higienistki stomatologicznej. Zwróciły uwagę dzieciom jak należy dbać o higienę jamy ustnej, jaka jest najlepsza technika mycia zębów, ile czasu zajmuje prawidłowe szczotkowanie. Uczniowie dowiedzieli się o negatywnym wpływie próchnicy na zęby mleczne i na zęby stałe.
Dzieci słuchały z dużym zainteresowaniem dzieląc się własnymi doświadczeniami z pobytu u stomatologa i wiedzy na temat mycia zębów oraz dbania o nie. Wszyscy mogli wypróbować omówioną technikę na plastikowej szczęce, jaką przyniosły Panie.
Wizyta odbyła się w miłej atmosferze i bardzo zaciekawiła dzieci. Mam nadzieję, że dzieci nie będą czuć lęku przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Bardzo dziękujemy Pani Monice i Pani Anecie za zaangażowanie i przedstawienie dzieciom w ciekawy sposób jak ważne jest dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej.🙂