We młynie i Ceramilandii

28 wrzesień 2016
28 września 2016, Komentarze Możliwość komentowania We młynie i Ceramilandii została wyłączona

7 września klasa 3 d uczestniczyła w wycieczce do młyna w Małyniu. Uczniowie poznali historię młyna, pracę młynarza, proces wytwarzania mąki i śruty, urządzenia i wyposażenie młyna oraz elektrownię wodną. Rozpoznawali rodzaje ziarna, mąki i różne gatunki chleba. Próbowali, jak smakuje chleb żytni, pszenny, z mąki kukurydzianej i chlebek nan, pochodzący z Indii. Mieli okazję zobaczyć snopek żyta z kłosami. Wycieczka była podsumowaniem cyklu lekcji o roślinach zbożowych, procesie wytwarzania mąki i produkcji chleba. Uczniowie i wychowawczyni pani Renata Kucharska serdecznie dziękują paniom Honoracie Łagodzińskiej i  pani  Annie Łagodzińskiej za ciekawą lekcję.

Tego samego dnia uczniowie klasy 3 d uczestniczyli też w wycieczce do Ceramilandii w Lutomiersku. Obejrzeli tam wystawę ceramiki, poznali proces wytwarzania produktów ceramicznych, uczestniczyli w warsztatach malowania figurek i osłonek na doniczki oraz  bawili się w Parku Rozrywki. Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu ze swoimi wytworami. Obdarowani zostali Dyplomami Młodego Ceramika i planami lekcji. Wycieczka była bardzo ciekawa i przyjemna. Warto odwiedzić to miejsce. Polecamy!