Warsztaty florystyczne w klasie Ib

11 kwiecień 2022
11 kwietnia 2022, Komentarze Możliwość komentowania Warsztaty florystyczne w klasie Ib została wyłączona

8 kwietnia do klasy Ib zawitała pani Kasia z kwiaciarni ,,Lawenda’’, która przeprowadziła warsztaty florystyczne. Warsztaty florystyczne jak wszystkie zajęcia manualne są idealnym sposobem na odkrywanie nowych pasji, ale także udoskonaleniem tych już istniejących. Uczniowie rozwijają się na wielu płaszczyznach, kształtują wyczucie formy, własny gust i styl. Uczą się precyzji i cierpliwości. Podczas warsztatów dzieci najpierw poznawały różnorodną roślinność, jej barwy, struktury oraz nazwy. Potem każdy otrzymał gąbkę florystyczną, kwiaty, gałązki wierzbowe, różnorodne listki, suszone trawy, kolorowe jajeczka, folię. I zaczęła się zabawa! Zadaniem było wykonanie ozdobnej kompozycji wielkanocnej. Pod czujnym okiem pani Kasi wszystkie stroiki wyszły wspaniale. Każdy uczeń swój pięknie zawinięty w folię stroik zaniósł z dumą do domu. To był niezapomniany, pełen wrażeń dzień.

Dziękujemy pani Kasi za poświęcony czas i ciekawe zajęcia.

D. Pucek-Sierocka