W Palmiarni

14 Marzec 2018
14 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania W Palmiarni została wyłączona

7 marca VIc uczestniczyła w zajęciach przyrodniczych na terenie łódzkiej Palmiarni: Znane i nieznane egzotyczne rośliny jadalne.

Celem zajęć było zapoznanie dzieci z roślinami, których owoce, liście, kwiaty i inne elementy są przez człowieka wykorzystywane w żywieniu. W czasie spaceru po Palmiarni, uczniowie mieli za zadanie odszukać znane im owoce. Podziwiali owocujące bananowce, mango, cytryny, kawę, wanilię….

Palmiarnia Łódzka – jedna z najnowocześniejszych w Europie palmiarni i jeden z najciekawszych budynków w Łodzi. Otaczający ją Park Źródliska (wpisany do rejestru zabytków) jest najstarszym parkiem miejskim w Łodzi, powstałym na początku XIX w. z części okolicznych lasów. Udostępniona po raz pierwszy dla zwiedzających w 1956 roku. Spadkobierczyni kolekcji roślin –przede wszystkim palm – z oranżerii fabrykantów i carskich urzędników. Zawiera ok. 4,5 tys. okazów należących do ponad 1100 taksonów (czyli gatunków i odmian) z 65 rodzin, a unikalna kolekcja ogromnych palm ściśle wiąże się z dziejami miasta.

Komentarze zablokowane.