UWAGA KONKURS!!!

26 luty 2018
26 lutego 2018, Komentarze Możliwość komentowania UWAGA KONKURS!!! została wyłączona

„ZDROWE ZĘBY MAM, BO ZAWSZE O NIE DBAM”
                     Regulamin Konkursu Plastycznego

Już od najmłodszych lat powinno się wdrażać dzieci do systematycznego szczotkowania zębów, a dzięki stosowaniu odpowiedniej diety uczyć się, jak dbać o ich zdrowie i zapobiegać chorobom. Musimy rozumieć, dlaczego tak ważne jest zdrowie naszych zębów ponieważ od higieny jamy ustnej zależy w dużym stopniu ogólny dobrostan całego naszego organizmu. Świetlica szkolna przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym.

1. Organizator:

1. Cele konkursu:

Głównym celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie wśród dzieci szkół podstawowych zasad higieny jamy ustnej, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o zęby.

Cele szczegółowe:

• poszerzenie wiedzy na temat prawidłowego sposobu pielęgnowania zębów i dziąseł,
  • kształtowanie postawy odpowiedzialności za zdrowie,
  • wyrobienie nawyku codziennego mycia zębów pastą z fluorem,
  • wykształcenie nawyku prawidłowego, dokładnego szczotkowania zębów jako elementu profilaktyki próchnicy,
  • uświadomienie dzieciom konieczności regularnych wizyt u dentysty,
  • uwrażliwienie dzieci na właściwy sposób odżywiania jako jeden z czynników mających wpływ na zdrowie,
  • pobudzanie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci,
  • doskonalenie sprawności manualnych,
  • wzbogacanie warsztatu plastycznego i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych.

1. Warunki uczestnictwa w konkursie:

Konkurs kierowany jest do chętnych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników  Polskich w Poddębicach.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu najciekawszej, najbardziej oryginalnej i najładniejszej pracy, w dowolnej technice, o dowolnym kształcie w formacie A3 lub A4 oraz przy wykorzystaniu różnych materiałów.

Do prac należy dołączyć dane personalne autora: imię i nazwisko oraz klasę.

Prace należy składać w świetlicy szkolnej do 20 marca 2018 r.

1. Kryteria oceny prac konkursowych:

Oceniając prace komisja weźmie pod uwagę:

– atrakcyjność i oryginalność,

– poziom artystyczny,

– estetykę wykonania,

– pomysłowość i inwencję twórczą,

– różnorodność materiałów wykorzystanych do pracy.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w kwietniu 2018 r.