Urodziny Juliana Tuwima

17 wrzesień 2022
17 września 2022, Komentarze Możliwość komentowania Urodziny Juliana Tuwima została wyłączona

W tym roku obchodziliśmy 128 rocznicę urodzin Juliana Tuwima – poety i pisarza książek nie tylko dla dzieci. Z tej okazji klasa III e wybrała się do Biblioteki Pedagogicznej na zajęcia poświęcone pisarzowi. Poznaliśmy biografię pisarza, jego rodzinę i bliskich. Obejrzeliśmy ciekawą prezentację. Przypomnieliśmy sobie twórczość czytając wiersze pt. “Lokomotywa”, “Pan Trąbalski”, “Słowik”, “Rzepka”, “Okulary” i pochwaliliśmy się zdolnościami aktorskimi. Udało nam się rozwiązać bezbłędnie quiz poświęcony twórczości Tuwima i wirtualnie odwiedzić ławeczkę Tuwima na ul. Piotrkowskiej 104 w Łodzi. A na koniec był słodki poczęstunek.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie!