UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY Z WIZYTĄ U MIEJSCOWYCH POLICJANTÓW

3 kwiecień 2024
3 kwietnia 2024, Komentarze Możliwość komentowania UCZNIOWIE PIERWSZEJ KLASY Z WIZYTĄ U MIEJSCOWYCH POLICJANTÓW została wyłączona

Uczniowie klasy 1d odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Poddębicach. Dzieci zobaczyły jak wygląda codzienna praca policjantów oraz jaki sprzęt wykorzystują policjanci np. w trakcie obezwładniania niebezpiecznych przestępców. Policjanci przekazali także dzieciom kilka porad prewencyjnych dotyczących ich bezpieczeństwa.

Wizyta uczniów rozpoczęła się od zapoznania się z wyposażeniem pokoju, w którym przez całą dobę każdego dnia pracuje dyżurny jednostki, który m. in. odbiera wszelkie telefoniczne zgłoszenia o różnych zdarzeniach oraz kieruje policyjne patrole na interwencje, wypadki i inne wydarzenia, gdzie potrzebna jest pomoc policjantów. Nieodzowną częścią wizyt było oczywiście obejrzenie pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Uczniowie zwiedzili strzelnicę, siłownię i Pani Małgorzata Rzepecka pokazała dzieciom jak ujawnia się i zabezpiecza linie papilarne, na podstawie których ustala się sprawców różnych przestępstw. Oczywiście nie mogło zabraknąć także obejrzenia policyjnego radiowozu i innych sprzętów.

Spotkanie przebiegło bardzo miło i przyjemnie 🙂 Dziękujemy! 🙂

K. Krzesińska