Uczniowie klasy VII E w drukarni i Muzeum Oświaty w Łodzi

27 maj 2018
27 maja 2018, Komentarze Możliwość komentowania Uczniowie klasy VII E w drukarni i Muzeum Oświaty w Łodzi została wyłączona

W dn. 21 maja pod opieką naszej wychowawczyni p. Beaty Bednarek i p. dyrektor Elżbiety Janaszkiewicz udaliśmy się do Muzeum Oświaty w Łodzi, by dowiedzieć się, jak wyglądała polska szkoła w okresie międzywojennym i powojennym. Zasiedliśmy w starych ławkach, obejrzeliśmy pomoce naukowe sprzed 100 lat, pisaliśmy gęsim piórem maczanym w atramencie i piórem ze stalówką. Ćwiczyliśmy trudną sztukę kaligrafii, a niektórzy mieli okazję poklęczeć za karę na grochu.
i rękawiczki gumowe, i ruszyliśmy na hale produkcyjne. Naszym przewodnikiem był tata Edwina, pan Marcin Buldecki, który pełni funkcję kierownika produkcji. Na własne oczy widzieliśmy, jak powstają różne opakowania. Na koniec wróciliśmy do sali konferencyjnej. Podziękowaliśmy kierownictwu za miłe przyjęcie i bardzo ciekawą lekcję doradztwa zawodowego i ruszyliśmy do Mc’Donalda. Po tylu słodkościach mieliśmy ochotę na coś ostrzejszego. O godzinie 15. 45 byliśmy już w Poddębicach. Wycieczka bardzo się nam podobała. Niech żałują ci, którzy z nami nie pojechali.