UCZNIOWIE KLASY II B W MUZEUM KINEMATOGRAFII

21 Marzec 2018
Kategoria Aktualności
21 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania UCZNIOWIE KLASY II B W MUZEUM KINEMATOGRAFII została wyłączona

W dniu 20 marca 2018r. uczniowie klasy II b pod opieką swojej wychowawczyni Renaty Makowskiej i klasowych mam byli w Muzeum Kinematografii. Zakończyliśmy w szkole tematy dotyczące filmu i pojechaliśmy sprawdzić jak to wygląda w rzeczywistości. Po przyjeździe powitali  nas bajkowi bohaterowie kot Filemon z Bonifacym. Po przebraniu się w szatni przeszliśmy do sal wypełnionych sprzętem filmowym oraz rekwizytami. Pani przewodniczka po kolei tłumaczyła nam co widzimy. Mogliśmy w rzeczywistości zobaczyć różnego rodzaju kamery filmowe. Amelka nawet leżała przez dłuższy czas na łóżku, które można zobaczyć w jednym z filmów.

Kolejnym etapem było zwiedzanie sal Pałacu Karola Scheibera. Widzieliśmy pierwszy kominek gazowy, pierwszą windę, piękne piece kaflowe, meble oraz dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji.

Największą frajdę sprawiło nam spotkanie ze znanymi bohaterami filmów rysunkowych. Mogliśmy przytulić się do Misia Uszatka, wejść do budy Reksia, sterować kołem na statku z Bolkiem i Lolkiem, wejść do lodowej krainy Koralgola, spotkać się z Muminkami, Plastusiem, i Baltazarem Gąbką. Swe wojaże zakończyliśmy posiłkiem w McDonalds. I to też była SUPER LEKCJA!!!

                                                                                                                                                Renata  Makowska

Komentarze zablokowane.