UCZNIOWIE KLASY II B W FABRYCE BOMBEK W KRÓLEWSKIM MIEŚCIE PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

18 Marzec 2018
Kategoria Aktualności
18 marca 2018, Komentarze Możliwość komentowania UCZNIOWIE KLASY II B W FABRYCE BOMBEK W KRÓLEWSKIM MIEŚCIE PIOTRKÓW TRYBUNALSKI została wyłączona

W dniu 13 grudnia 2017r. uczniowie klasy II b w prezencie MIKOŁAJKOWYM byli na wycieczce w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci  zwiedziły miasto, gdzie zobaczyły najważniejsze zabytki i dowiedziały się o kilku ważnych faktach z historii miasta. Pan przewodnik pokazał nam kilka wyjątkowych ciekawostek architektonicznych. Czas na spacerze upłynął nam bardzo szybko. Następnym etapem wycieczki, co było podstawowym celem wycieczki była wizyta w FABRYCE BOMBEK, która powstała w dawnej  hucie  szkła. Dzieci poznały cały proces produkcji prawdziwej bombki szklanej. Po zwiedzeniu fabryki, przeszliśmy do własnoręcznego zdobienia swoich bombek. W warsztatach dzieci bardzo chętnie i aktywnie uczestniczyły. Uczniowie wykonali piękne zdobienia na bombkach, które z pewnością stały się prezentami świątecznymi dla członków rodziny. Nie możemy Wam pokazać zdjęć z fabryki, gdyż jest tam zakaz ich wykonywania. Zademonstrujemy tylko kilka ciekawych bombek, które eksportowane są na cały świat.

                                                                                                                                                Renata Makowska

Komentarze zablokowane.