Uczniowie klas VIIa i VIIb w teatrze…

21 Grudzień 2019
Kategoria Aktualności
21 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Uczniowie klas VIIa i VIIb w teatrze… została wyłączona

9 grudnia 2019r. uczniowie klas siódmych wybrali się do Teatru Małego w Łodzi
na spektakl pt. „Pan Tadeusz” w reżyserii Mariusza Pilawskiego. Pilawski i jego współpracownicy przygotowali bardzo dobre przedstawienie: spójne, wartkie, pełne szacunku dla tekstu, dowcipne, pozwalające cieszyć się pięknem Mickiewiczowskiego poematu.„Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” .To utwór wyróżniający się barwnymi postaciami, arcyciekawą intrygą i artyzmem polskiego języka. To mistrzowska kompozycja literackiego dzieła powstałego pod wpływem natchnienia, potrzeby chwili i emigracyjnej tęsknoty za ojczyzną. Jedenastu aktorów poprowadziło nas  po świecie minionym, lecz nie zapomnianym, z nieco patriotycznym spojrzeniem na polską historię. Spektakl bardzo  podobał się  uczniom.

Komentarze zablokowane.