Uczciliśmy pamięć naszego Patrona

18 marzec 2019
18 marca 2019, Komentarze Możliwość komentowania Uczciliśmy pamięć naszego Patrona została wyłączona

W dniu 17 marca 2019 r. w uniejowskiej kolegiacie odbyły się uroczystości upamiętniające płk. pil. Szczepana Ścibiora, uniejowianina, lotnika, dowódcę 305 Dywizjonu Bombowego PSZ, komendanta Szkoły w Dęblinie.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, wręczono rodzinie płk. Szczepana Ścibiora akty nadania pośmiertnie bohaterskiemu lotnikowi tytułu Honorowego Obywatela Uniejowa. Była to niezwykle wzruszająca chwila.

W tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć reprezentacji naszej szkoły, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Godnie reprezentował nas dyrektor szkoły – pan Sebastian Bamberski wraz z pocztem sztandarowym. Poza tym nad przebiegiem uroczystości czuwał uniejowski radny – pan Tomasz Wójcik, nasz współpracownik, przyjaciel i nauczyciel historii w poddębickiej podstawówce.

Jako społeczność szkolna, czujemy się niezwykle  zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tych uroczystościach. Pułkownik pil. Szczepan Ścibior i wartości, którym hołdował za życia są nam niezwykle bliskie, uważamy Go za naszego szczególnego Patrona, czego wyrazem jest chociaż tablica Jemu poświęcona, znajdująca się w klasopracowni historycznej  i w holu przy pokoju nauczycielskim.

Wioleta Rykowska