"To ostatnia wycieczka ..."

12 Maj 2019
Kategoria Aktualności
12 maja 2019, Komentarze Możliwość komentowania “To ostatnia wycieczka …” została wyłączona

“To ostatnia wycieczka …”

mogą zanucić uczniowie klas 8 c i 8 d, którzy w dn. 8 – 10 maja zwiedzali Wrocław, Pragę i Skalne Miasto pod opieką swoich nauczycieli. Choć prognozy pogody straszyły nas deszczem i burzami już pierwszego dnia  Afrykarium zapewniło nam tropikalny klimat i egzotyczne towarzystwo ponad 5000 zwierząt mieszkających w 21 basenach i akwariach.

Starówka wrocławska urzekła nas swoim klimatem i pięknem odrestaurowanych kamieniczek. Wszechobecne krosnoludki, pomnik Ku Czci Zwierząt Rzeźnych czy balustrady mostów uginające się pod ciężarem miłosnych kłódek pozostaną w naszej pamięci tak samo, jak ponorama z 49 piętra SKY  TOWER.

Drugiego dnia obejrzeliśmy najważniejsze zabytki czeskiej Pragi: Zamek na Hradczanach, Katedrę św. Wita, Most Karola, Trakt Królewski, Ogród Waldsteina, Josefov, czyli dzielnicę Żydowską oraz Plac Wacława, gdzie trochę odpoczęliśmy.

Ostatni dzień wycieczki był najbardziej ekstremalny. Padał deszcz, a my mieliśmy w planach Skalne Miasto. “Czeskie Skalne Miasto Adrspach to perła Sudetów Środkowych. Formacje skalne znajdujące się w głównej części rezerwatu, zachwycą nawet najbardziej wybrednych zwiedzających…”  Rzeczywiście, było pięknie. Mijaliśmy skały o nazwach  Wieża Elżbiety, Słoniowy Rynek czy Głowa Cukru. Wysokość niektórych formacji ma ponad 100 metrów wysokości. Dzięki naszym donośnym prośbom „Karkonoszu, daj nam wody!!!”, wodospad z cienkiej stróżki zamienił się w rwącą kaskadę.

Kiedy wreszcie przecisnęliśmy się przez Mysią Dziurę, zwycięsko zakończyliśmy skalną przeprawę i zaliczyliśmy ostatni punkt ostatniej wspólnej wycieczki…

Komentarze zablokowane.