SZKOLNY KONKURS LITERACKI „DZIĘKUJĘ CI ZA NIEPODLEGŁĄ. LIST DO....” ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

19 listopad 2018
19 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania SZKOLNY KONKURS LITERACKI „DZIĘKUJĘ CI ZA NIEPODLEGŁĄ. LIST DO….” ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY została wyłączona

Uczniowie klas starszych naszej szkoły uczcili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nie tylko uroczystą akademią i przygotowując piękne dekoracje szkoły, ale też wzięli udział w konkursie literackim tematycznie związanym z tym świętem.

Ich zadaniem było napisanie listu skierowanego do postaci historycznej, znajomego rodziny lub swojego dalekiego krewnego, w którym podziękują tej postaci za jej wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości.

Na konkurs wpłynęło tylko kilka prac. Jury za najlepszą uznało pracę Julii Linke z kl. VIII E i to ona otrzymała nagrodę książkową i okolicznościowy dyplom. Pozostali uczestnicy również otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie,  a wszyscy uczestnicy  bardzo dobre cząstkowe oceny z języka polskiego.

Beata Bednarek