Szkolni poeci znowu nagrodzeni !

19 listopad 2018
19 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Szkolni poeci znowu nagrodzeni ! została wyłączona

W miniony piątek w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Poddębicach odbyła się uroczystość podsumowania XIX Edycji Konkursu Poetyckiego im. Marii Konopnickiej pt. „Z łąk i pól”.

Celem konkursu było m.in. kształtowanie umiejętności przekazywania w formie poetyckiej swoich przemyśleń.

Każdy z uczestników miał za zadanie napisać 2 wiersze, których tematyka powinna nawiązywać do zjawisk charakterystycznych dla życia ludzi na wsi, nierozerwalnie związanych z rytmem przyrody.

Nasi uczniowie kolejny raz udowodnili, że potrafią posługiwać się piękną polszczyzną, a trudny język poetycki nie jest im obcy.

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

Julia Linke z kl. VIII E , która zajęła III miejsce i Juliusz Tymiński z kl. VIII D, który otrzymał wyróżnienie. Opiekunem obojga była p. Beata Bednarek.

Laureaci w nagrodę otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i czapeczki z logo Poddębic.

Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplomy za udział i drobne nagrody rzeczowe. Organizatorzy konkursu podziękowali wszystkim nauczycielom-opiekunom za przygotowanie uczniów, wręczając im okolicznościowe dyplomy.

Nasi uczniowie nie mogli wziąć udziału w uroczystości, ponieważ w tym czasie brali już udział w innym konkursie, dlatego wręczenie nagród odbyło się w poniedziałek w szkole podczas spotkania klas VIII na szkolnym łączniku.

Gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

Beata Bednarek