Szkoła przetrwania, czyli biwak klas II b i II d

27 listopad 2016
27 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Szkoła przetrwania, czyli biwak klas II b i II d została wyłączona

Z 18 na 19 listopada 2016 roku uczniowie klas II b i II d uczestniczyli w biwaku zorganizowanym przez wychowawczynie – Dorotę Pucek – Sierocką i Katarzynę Ostrowską. Podczas biwaku uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę na temat patrona szkoły. W tym celu spotkali się z żołnierzem, panem kapralem Łukaszem Ciałkowskim z I Dywizjonu Lotniczego im. Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej. Spotkanie było bardzo owocne. Dzieci chętnie zadawały pytania, a nawet uczyły się musztry wojskowej.

Biwak rozpoczął się o godzinie 17:00. Po spotkaniu z żołnierzem na boisku szkolnym rozpoczęła się gra terenowa – podchody – ,,Szukanie samolotu”. Dzieci podzielone na grupy szukały fragmentów samolotu, z których później miały złożyć całość.  Utrudnieniem była wszechogarniająca ciemność, dlatego aby dostrzec znaki, dzieci posługiwały się latarkami. Uczniowie poradzili sobie z tym zadaniem znakomicie i szybko je wykonali. Następnie odbyły się zawody sportowe w sali gimnastycznej – ,,Sprawni jak lotnicy”.

Uczniowie klas II b i II d integrowali się podczas wspólnej kolacji, dyskoteki oraz gier i zabaw. Biwak zakończył się śpiewająco o godzinie 9:00, kiedy uczniowie zaśpiewali hymn szkoły.

Katarzyna Ostrowska