„Szkoła pamięta” – Spacer śladami osób zasłużonych i cenionych w naszej małej społeczności

29 październik 2019
29 października 2019, Komentarze Możliwość komentowania „Szkoła pamięta” – Spacer śladami osób zasłużonych i cenionych w naszej małej społeczności została wyłączona

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Jak co roku klasa 8 c z wychowawczynią wybrała się na spacer po naszej nekropolii. W ramach akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” uczniowie wspominali tych, którzy zapisali się w lokalnej historii. Podczas spaceru uczniowie odwiedzili miejsca spoczynku bohaterów Powstania Styczniowego, nieznanych żołnierzy września 1939r., grób nauczycielki tajnego nauczania w czasie II wojny światowej Pelagii Jaskulskiej, poety Ziemowita Skibińskiego, mogiły oddanej Polsce rodziny Zuchowiczów (Bolesława – dyrektor szkoły podstawowej, zamordowany w obozie Mauthausen-Gusen, jego syn Bolesława porucznika AK, rozstrzelanego w Warszawie, czy grób rodziców przyjaciela naszej szkoły, pilota płk Jerzego Mencla.  Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

Komentarze zablokowane.