Święty Mikołaj - Biskup, który pomagał ubogim

22 grudzień 2021
22 grudnia 2021, Komentarze Możliwość komentowania Święty Mikołaj – Biskup, który pomagał ubogim została wyłączona

Mikołaj, nazywany biskupem Miry urodził się w Patarze na terenie obecnej Turcji około 270 roku. Od najmłodszych lat biskup był bardzo pobożny i chętnie pomagał ubogim, co było o tyle łatwiejsze, że jego rodzice byli bardzo zamożnymi ludźmi.

Pewnego dnia Mikołaj dowiedział się, że jeden z mieszkańców Patary popadł w biedę. Wychowywał on trzy córki, które z braku pieniędzy nie mogłyby wyjść za mąż. Biskup Miry wrzucił im przez okno sakiewkę z pieniędzmi, co uchroniło je przed biedą. Gdy został biskupem zasłynął wśród wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz. Mikołaj uratował przed śmiercią

trzech drobnych złodziejaszków upraszając w Konstantynopolu cesarza Konstantyna I Wielkiego o darowanie im życia.

W poniedziałek 6 grudnia podczas mszy świętej  o godz.18.00 miała miejsce wizyta Świętego Mikołaja w kościele św. Katarzyny w Poddębicach.

Ksiądz Proboszcz Wojciech Żelewski zaprosił Świętego Mikołaja, by sprawić radość najmłodszym parafianom.

Dzieci zawsze czekają na niego z niecierpliwością i nadzieją na słodki upominek. Wizyta Świętego Mikołaja w kościele była okazją m.in. do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów naszej szkoły – klasy II c

pod opieką Pani Doroty Ochockiej

i recytacji wierszy  w wykonaniu dzieci z Publicznego Przedszkola im. Króla Maciusia w Poddębicach pod opieką Marii Cichoń.

Katecheci