Świetlicowe poranki z książką

5 listopad 2018
5 listopada 2018, Komentarze Możliwość komentowania Świetlicowe poranki z książką została wyłączona

ŚWIETLICOWE PORANKI Z KSIĄŻKĄ

Książka to jedyne miejsce , gdzie istnieje współczucie, pociecha , szczęście i miłość. Książki kochają każdego, kto je otwiera , dając mu poczucie bezpieczeństwa i przyjaźni , niczego w zamian nie żądając …”

C. Funke „Atramentowe serce”

Od października 2018 roku dwa razy w tygodniu w świetlicy szkolnej odbywają się „Świetlicowe poranki z książką”. W tych dniach czytamy wspólnie ze starszymi uczniami książki z literatury dziecięcej najmłodszym uczestnikom zajęć świetlicowych w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Wybieramy za każdym razem inną bajkę. Głównym celem tej akcji jest kształtowanie nawyku obcowania z książką. Czytamy w każdą środę i czwartek. W ramach cyklu zajęć „Świetlicowe poranki z książką” czyli 20 minutowe głośne czytanie dzieci mają możliwość poznania fragmentów różnych książek dla dzieci oraz bajek. Każde zajęcie kończy się narysowaniem postaci do wysłuchanej bajki lub kolorowaniem przygotowanych ilustracji z bohaterami bajek.

Głośne czytanie książek dla dzieci to świetny pomysł na ciekawe i interesujące dnia.

Opracowała i przygotowała :Sławomira Agata Stasiakiewicz