Świąteczna magia w VIIc

17 Grudzień 2019
Kategoria Aktualności
17 grudnia 2019, Komentarze Możliwość komentowania Świąteczna magia w VIIc została wyłączona

W Szkole Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach rozpoczął się magiczny czas. Pięknie przystrojone sale, korytarze szkolne a nawet samo wejście do budynku, mówią, iż święta Bożego Narodzenia tuż, tuż…
Poza choinkami i pięknym wystrojem, w naszej szkole rozpoczęły się też wigilie klasowe. Jedną z pierwszych klas, która tradycyjnie połamała się opłatkiem i spotkała przy wigilijnym, suto zastawionym stole była VIIc. Uczniowie życzyli sobie zdrowia, wytrwałości, uśmiechu i radości w życiu codziennym, a swojej wychowawczyni – cierpliwości i by się nigdy nie zmieniła… Wspólne śpiewanie kolęd wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.
Tegoroczna Wigilia była jednak nieco inna niż dotychczasowe, bo i uczniowie starsi… Klasa VIIc podczas wspólnego spotkania, przygotowała bombki oraz drobne ozdoby, które zostaną przekazane jednej z podopiecznych Hospicjum z Łupkowej w Łodzi – Marysi. To początek, myślę, że udanej współpracy, na którą klasa się zdecydowała.
Dzieciaki wykazały się nie tylko inwencją twórczą, ale przede wszystkim dobrym sercem. Wrażliwości, empatii i chęci do działania niejeden dorosły może im pozazdrościć.
Są dumą nie tylko dla swoich rodziców, ale także dla wychowawczyni, która wciąż powtarza, że będą z nich ,,cudowni dorośli’’.

Wioleta Rykowska

Komentarze zablokowane.