Sukces w Powiatowym Konkurs Literacki "Jesień wierszem pisana”

1 listopad 2016
1 listopada 2016, Komentarze Możliwość komentowania Sukces w Powiatowym Konkurs Literacki “Jesień wierszem pisana” została wyłączona

Powiatowy Konkurs Literacki
,,Jesień wierszem pisana”
– rozstrzygnięty

Dnia 26.10.2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie Powiatowych Konkursów
o tematyce jesiennej: literackiego ,,Jesień wierszem pisana” i plastycznego „Jesienne impresje”. Spotkanie laureatów konkursu miało miejsce w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Uniejowie przy ul. Targowej.

O godz. 10.00 rozpoczęła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom. Organizatorzy konkursu przywitali przybyłych gości-uczniów i opiekunów. Na początku poinformowano przybyłych gości, iż na konkurs wpłynęło 460 prac z 18 placówek naszego powiatu. Następnie pogratulowano laureatom wszystkich kategorii wiekowych i wręczono  dyplomy oraz upominki.

W kategorii klas IV-VI pierwszą nagrodę zdobyła Łucja Kowalczyk, uczennica kl. VIa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Lotników Polskich w Poddębicach. Drugą nagrodę w tej kategorii zdobył Antoni Kubiak uczeń klasy IV d oraz Artur Jaszczura – uczeń klasy Va. W konkursie literackim wyróżniono także: Maksymiliana Ignara z kl IVd oraz Jakuba Stawickiego z klasy IVc.
Po wręczeniu nagród wszyscy laureaci oraz organizatorzy ustawili się do pamiątkowej fotografii.

Sala, w której przebiegało spotkanie była tematycznie udekorowana jesiennymi liśćmi i parasolkami. Zorganizowano w niej też wystawę prac plastycznych nt. jesieni oraz zaprezentowano nagrodzone utwory literackie.

Młodzi poeci i ich opiekunowie z satysfakcją przyjęli werdykt jury tegorocznej edycji konkursu.