Sprzątanie Świata - NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY - ZMIENIAMY

30 wrzesień 2019
30 września 2019, Komentarze Możliwość komentowania Sprzątanie Świata – NIE ŚMIECIMY – SPRZĄTAMY – ZMIENIAMY została wyłączona

Temat tegorocznej edycji Sprzątania Świata to “Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!” Świetlica szkolna postanowiła przyłączyć się do niej. Na zajęciach staraliśmy się przekazać dzieciom podstawową wiedzę związaną z ochroną środowiska  naturalnego. Przeprowadziliśmy rozmowę na temat konieczności segregacji i sposobów wykorzystania odpadów. Wskazaliśmy zagrożenia wynikające z zaśmiecania naszej planety. Wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Następnie dzieci ze świetlicy otrzymały worki na śmieci i jednorazowe rękawiczki i postanowiliśmy DZIAŁAĆ. Zadaniem każdego było nazbierać jak najwięcej śmieci. Nie trzeba było szukać śmieci- papierki, pudełka, butelki, puszki i inne odpady leżały „na wyciągnięcie ręki”,   było  ich co nie miara!!! Uczniowie z ogromnym zapałem posprzątali teren wokół szkoły i szkolne boiska. Następnym naszym krokiem, który przyczyni się do ochrony środowiska będzie zbiórka baterii oraz zużytych sprzętów AGD i RTV. Ale to dopiero w listopadzie!! Wszystkie podjęte przez nas działania posłużą zwiększeniu aktywności dzieci w zakresie ochrony przyrody, uwrażliwią je na potrzeby środowiska naturalnego i uświadomią zależność życia ludzi od jego czystości.