Spotkanie ze Strażą Pożarną

7 luty 2023
7 lutego 2023, Komentarze Możliwość komentowania Spotkanie ze Strażą Pożarną została wyłączona

06 lutego 2023 roku nasza szkolna świetlica gościła Strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach. Spotkanie odbyło się z powodu Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112. Strażacy udzielili uczniom podstawowych rad i wskazówek jak bezpiecznie zachować się na wypadek pożaru domu, omówili zagrożenia związane z pojawieniem się dymu oraz postępowanie w przypadku jego pojawienia się w domu. Rozmawiali również o kolizjach i wypadkach drogowych. Wraz z funkcjonariuszami dzieci przypominały numery alarmowe oraz uczyły się jak prawidłowo powiadamiać służby ratownicze. Na zakończenie spotkania strażacy przedstawili zasady udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się także w jaki sposób działa defibrylator.

Serdecznie dziękujemy Panom strażakom z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Poddębicach za wizytę w naszej świetlicy.