Spotkanie z ratownikiem medycznym

26 kwiecień 2023
26 kwietnia 2023, Komentarze Możliwość komentowania Spotkanie z ratownikiem medycznym została wyłączona

25.04.2023r. (wtorek) świetlicę szkolną odwiedziła Pani Marta Krawczyk – ratownik medyczny. Na spotkaniu Pani ratownik udzielała instruktażu oraz zademonstrowała tok postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Uświadomiła uczniom na czym polega jej praca. Jak należy zachować się do momentu pojawienia się fachowej pomocy medycznej. Przypomniała uczniom ważne telefony alarmowe.

Dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się wskazówki związane z masażem serca i sztucznym oddychaniem. Pani Marta wyjaśniła, dlaczego te czynności są tak ważne w pierwszych minutach. Opowiedziała uczniom, jak stwierdzić, czy osoba poszkodowana straciła przytomność. Po omówieniu zasad uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem Pani ratownik.

DZIĘKUJEMY ZA FANTASTYCZNE SPOTKANIE 🙂